ZŠ a MŠ Nemojany

Mateřská škola

Mateřská škola Nemojany sídlí v budově spolu se Základní školou. Ve školním roce 2023/2024 je MŠ dvoutřídní s 38 zapsanými dětmi. O ty se starají 4 pedagogové a 1 asistentka. K provozním zaměstnancům patří paní kuchařka a pan školník.

• Provozní doba MŠ: od 6.30 do 16.30 hodin

1. třída- MOTÝLCI

Stávající třída v přízemí budovy s vchodem MŠ.

• Provoz třídy: 6.30 - 16.30 hod
  • Pedagogové: Ivona Skoupá, Dis.; Lucie Chomčová

2. třída- VEVERKY

Nová třída v 2. patře budovy s vchodem a šatnou v ZŠ

• Provoz třídy: 7.30 - 15.30 hod
  • Pedagogové: Michaela Ševčíková; Bc. Tomáš Němec
  • Asistent pedagoga: Eva Branžovská

Platba školného a stravného

Platba školného a stravného bude probíhat formou INKASA.

Do konce září je nutné zřídit povolení k inkasu ve prospěch účtu:

86-416 725 0237/0100 a potvrzení přinést do školky.

Nejvyšší povolený limit nastavte na 1000 Kč - v případě dvou dětí 2000 Kč.

Výše školného je pro školní rok 2023/2024 stanovena na 400,- Kč za měsíc.

Výše zálohy na svačiny:

• 360 Kč (380 Kč)

Cena svačiny: pro zařazení dítěte do příslušné kategorie je rozhodující věk, kterého dosáhne v příslušném školním roce

MŠ:

• dopolední 3 - 6 let: 10,- Kč, 7 - 10 let: 11,- Kč
  • odpolední všichni: 8,- Kč

Při změně účtu je nutné nahlásit nové číslo účetní školy na email: ucetni.zsmsnemojany@seznam.cz

Co s sebou do školky

• Pohodlné oblečení do třídy na hry (tričko, tepláky, kraťasy, sukýnku, ...)
  • Přezůvky s pevnou patou (z bezpečnostních i zdravotních důvodů)
  • Oblečení na zahradu (tepláky, mikina, pevná obuv, pokrývka hlavy- oblečení přizpůsobené změnám počasí a hlavně takové, které lze umazat)
  • Pláštěnku a gumáky (ven chodíme za každého počasí)
  • 1 roušku (pro případ nutnosti)
  • V případě odpoledního spánku: pyžamko a plyšáčka
  • Náhradní oblečení v případě „nehody“ (spodní prádlo, tričko, tepláky, ponožky a igelitovou tašku)
  • Plastový hrníček na pitný režim do třídy
  • Balení papírových kapesníků

OBLEČENÍ DĚTEM PODEPSAT.

U předškoláků (tedy dětí, pro které je poslední rok předškolního vzdělávání povinný) je distanční vzdělávání povinné. Ale jakou formu si zvolíte, je závislé na vašich domácích podmínkách.

Naše školka nabízí distanční výuku pro předškoláky on-line i off-line formou.

On-line v podobě Týdenních úkolů zveřejněných na této stránce níže a formou online setkání každé úterý od 11.00 hod.

Off-line formou je např. možnost individuální domluvy telefonicky či mailem s pí. učitelkou na předání vytištěných pracovních listů (kdo nemá možnost internetu a tiskárny) nebo jiné podle potřeb daného předškoláka a podmínek rodiny. Každou středu je ve školce přítomna vedoucí učitelka během úředních hodin (9.00 - 11.00 hod).

Pokud se z důvodu např. pobytu venku (pohyb na čerstvém vzduchu je půl zdraví ) nemůžete účastnit on-line setkání v úterý, nevadí. Vyberte si z dalších nabízených forem distančního vzdělávání.

Zpětnou vazbou pro školku o činnostech předškoláků během distanční výuky může být např. Portfolio- zakládání vypracovaných pracovních listů, kreseb a výtvor nebo fotografií činností předškoláka. Fotografie v průběhu distanční výuky nemusíte tisknout, ale můžete je průběžně zasílat na mail školky.

On-line setkání ve čtvrtek je pouze nabídkou vidět se i s ostatními dětmi ze třídy, sdílet zážitky, pozdravit se s kamarády. Není povinné. Nemusíte, pokud samozřejmě nechcete, se připojovat každý týden. Pokud tuto nabídku setkání využijete jen jednou za čas, vůbec nevadí. Jsme rádi i za krátké spojení .

Odkazy na on-line setkání (úterý a čtvrtek) byly zaslány na kontaktní maily zákonných zástupců.

Mateřská škola

jasno 8 °C -1 °C
středa 20. 3. jasno 11/0 °C
čtvrtek 21. 3. zataženo 12/5 °C

V březnu prach a v dubnu bláto - sedlákovi roste zlato.

Pranostika na akt. den

Svatého Josefa vítr z Moravy - bude hodně trávy, a když z polské strany - bude zrní i slámy.

Svátek a výročí

Svátek má Josef