ZŠ a MŠ Nemojany

Školní vzdělávací program ŠVP

Školní vzdělávací program "Vzhůru za dobrodružstvím" je k na hlédnutí u hlavního vchodu do školy, v šatně MŠ (Motýlci) a u ředitelky školy.

Titulka ŠVP

Jsme mateřská škola rodinného typu s úzkými vazbami na rodinné příslušníky, která se zaměřuje na zdravý vývoj dětí. Snažíme se v nich rozvíjet fyzické, psychické i sociální schopnosti, protože naším hlavním cílem je zvídavé, šťastné a spokojené dítě :-)

Zaměřujeme se především na komplexní osobnostní rozvoj dětí, tak aby si učením a poznáváním nového osvojovaly hodnoty, na kterých je založena naše společnost. Snažíme se děti vést k osobní samostatnosti a schopnosti projevovat se jako samostatná, adekvátně věku vyzrálá osobnost působící pozitivně na své okolí.

Chceme, aby se děti nejen prostřednictvím ŠVP dozvídaly nejen maximum věcí o Nemojanech a jejich širším okolí, ale o celé naší zemi, planetě, aby vnímaly lidskou sounáležitost, osvojovaly si morální hodnoty a zároveň byly co nejvíce připravené na úspěšný vstup na základní školu.

Jednotlivé integrované bloky našeho ŠVP:

• Jsme součástí rozmanité lidské společnosti
  • Zvyky a tradice naší vesnice
  • Příroda nás obklopuje, jsme její součástí
  • Už budu školák
  • Já a moje rodina

Kompletní podoba ŠVP je k dispozici v mateřské škole.

dnes, sobota 27. 4. 2024
neděle 28. 4. déšť 13/7 °C
pondělí 29. 4. déšť 14/9 °C
úterý 30. 4. slabý déšť 12/8 °C

Duben hojný vodou - říjen vínem.

Když dubnový vítr do stodoly fučí, po žních díru nenajde.

Svátek a výročí

Svátek má Jaroslav