ZŠ a MŠ Nemojany

Základní informace

Mateřská škola Nemojany sídlí v budově spolu se Základní školou. Ve školním roce 2023/2024 je MŠ dvoutřídní s 38 zapsanými dětmi. O ty se starají 4 pedagogové a 1 asistentka. K provozním zaměstnancům patří paní kuchařka a pan školník.

• Provozní doba MŠ: od 6.30 do 16.30 hodin

1. třída- MOTÝLCI

Stávající třída v přízemí budovy s vchodem MŠ.

• Provoz třídy: 6.30 - 16.30 hod
  • Pedagogové: Ivona Skoupá, Dis.; Lucie Chomčová

2. třída- VEVERKY

Nová třída v 2. patře budovy s vchodem a šatnou v ZŠ

• Provoz třídy: 7.30 - 15.30 hod
  • Pedagogové: Michaela Ševčíková; Bc. Tomáš Němec
  • Asistent pedagoga: Eva Branžovská

Jsme zapojeni v těchto projektech:

Zdravá pětka

Zdravá pětka - Zdravá 5 je unikátní celorepublikový vzdělávací program pro základní i mateřské školy, který je zaměřený na zdravý životní styl, především v oblasti zdravé stravy.

Férová školka

Férová školka – projekt, který si klade za cíl propojit MŠ v regionu, vzdělávat učitele a poskytovat jim odborné zázemí, vybavit je metodikou a evaluačními nástroji pro co nejefektivnější práci s dětmi

Se Sokolem do života

Se Sokolem do života - Projekt Se Sokolem do života se zaměřuje na nejmladší generaci - na předškoláky. U této věkové kategorie je důležité, aby si děti osvojily základy pohybových dovedností a mohly je později rozvíjet a zdokonalovat. Rozvoj pohybové gramotnosti patří mezi tyto základní pilíře stejně jako rozvoj řeči, myšlení či poznání. Nejen pohyb, ale hlavně zábava. V projektu Se Sokolem do života aneb Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky se děti učí vnímat pohyb jako přirozenou součást svého života, a to díky kladné motivaci. Při všech aktivitách je provází postavičky zvířátek.

Jsem laskavec

#Jsemlaskavec – laskavý projekt a happening zaměřený na pomoc druhým, přátelství a projevy pozitivního chování k sobě navzájem. Na podzim roku 2022 laskavé dobré skutky konalo přes 16 000 malých i velkých laskavců z 241 měst, včetně nás v Nemojanech.

Dobrý začátek

Aktuálně zahajujeme participaci na projektu Dobrý začátek – jehož hlavním cílem je komplexní metodika Dobrý začátek se zaměřuje na rozvoj sociálních a emočních kompetencí dětí předškolního věku a zvyšuje wellbeing dětí i učitelů – prokazatelně snižuje výskyt nežádoucího chování a konfliktů.

jasno 8 °C -1 °C
středa 20. 3. jasno 11/0 °C
čtvrtek 21. 3. zataženo 12/5 °C

Březen - za kamna vlezem.

Nenajde-li led Matějova pila, najde Josefova širočina.

Svátek a výročí

Svátek má Josef